Szaman to człowiek, który potrafi równoważyć wzajemne stosunki pomiędzy światem ludzkim a światem roślin i zwierząt.  W naszym świecie ludzie, zwierzęta i rośliny codziennie się spotykają. Wzajemny szacunek pozwala nam przeżyć każdy dzień w radości i harmonii.

Witajcie
  Mamy zaszczyt zaprosić Was do Szamańskiego Kręgu czyli jednej z największych „psiarni" tradycyjnych psów zaprzęgowych w naszym kraju. Tradycyjnych to znaczy utrzymywanych od lat w takim typie, jaki towarzyszył dawniej Eskimosom i plemionom tubylczym żyjącym na dalekiej północy. Dzisiaj, gdy wyścigi bardzo mocno zdominowały temat psich zaprzęgów, takie psy jak nasze coraz rzadziej znajdują miejsce w poważnych kenelach (psiarniach, hodowlach). Wypierają je przede wszystkim znacznie szybsze mieszańce różnych ras - ale o tym w zakładce „psy".

  Nasze psy to Alaskany Malamuty, Husky Syberyjskie i mało znane w Polsce - Psy Grenlandzkie. Znaczna część naszego stada to psy, które były bezdomne lub takie które z różnych względów nie mogły pozostać u swoich poprzednich właścicieli. Mamy dużą satysfakcje, że możemy zapewnić im żywot do jakiego przez wieki przystosowywała je natura i człowiek, że mogą u nas robić to co kochają - pracować w zaprzęgu.

  Nie interesuje nas sport zaprzęgowy jako taki - zawody, rywalizacja, czasy… nasze „zaprzęgi" mają zupełnie inną specyfikę - inny trening, inny sprzęt, inne psy. Pasjonują nas różnego typu wyprawy zaprzęgowe, obcowanie z przyrodą, eksploracja ciekawych, dzikich miejsc. Pod tym kątem je przygotowujemy - potrafią one pracować przez  wiele godzin z dużym obciążeniem pokonując jednorazowo kilkadziesiąt kilometrów bez przygotowanych tras, często w kopnym śniegu czy zabagnionym terenie (więcej w temacie „psy-trening").

  Niedawno Szamański Krąg zakotwiczył w nowym miejscu - w „królestwie dwóch rzek". Miejscu, gdzie Biebrza łączy się z Narwią, gdzie spotykają się dwie doliny „prawdziwych" rzek, w miejscu, gdzie króluje przyroda w unikatowej formie. W krainie ogromnych nieprzebytych terenów, w miejscu, w którym możemy realizować swoje plany i marzenia.
  Wraz z tym wydarzeniem pojawiły się w naszym stadzie koniki polskie, które wywodzą się z tutejszych terenów. Razem z końmi również przecieramy tutejsze szlaki wykorzystując je głównie jako zwierzęta juczne. Znakomicie sprawdzają się w tej roli, z ich pomocą można przemierzać ogromne połacie trudno dostępnej krainy bagien i wiecznej mgły.

  Szczeniaki w naszym stadzie pojawiają się stosunkowo rzadko, zawsze jest to starannie przemyślana decyzja, rodzice są dobierani pod kątem cech użytkowych-psychicznych i fizycznych. Jeśli decydujemy się na miot, to ze względu na własne potrzeby.
 
  Nie prowadzimy hodowli ukierunkowanej na sprzedaż szczeniąt, dlatego, że są to specyficzne rasy psów nadające się tylko dla nielicznej grupy ludzi, którzy będą naprawdę chcieli je zrozumieć i sprostać niemałym wymaganiom „północniaków". Uważamy zatem, że „produkowanie" psów husky wyrządza im wielką krzywdę tym bardziej, że w ostatnich latach w związku z modą na „prześliczne puchate zwierzątka z cudownymi błękitnymi oczkami" powstało mnóstwo pseudohodowli, które na grandę mnożą psy i sprzedają każdemu, także tym którzy nie zadali sobie najmniejszego trudu, żeby zapoznać się z wymogami i trudnym charakterem rasy. Konsekwencją tego, jest ogromna liczba psów północnych w schroniskach, a wielu właścicieli szuka im nowego domu.
 
  Osoby, które są zainteresowane posiadaniem takiego psiaka odsyłamy na stronę forum.stake-out.org, bezdomneszpice.pl, huskyadopcje.hekko.pl oraz adopcjemalamutów.pl,   proponujemy odwiedzenie pobliskich schronisk a przede wszystkim  namawiamy, żeby najpierw odpowiedziały sobie na pytanie „po co mi taki pies?" i dokładnie zapoznały się ze specyfiką rasy.

„My" czyli ludzka część stada to Greta i Wojtek. Polonistka i leśnik, wspólna pasja sprawiła, że porzuciliśmy swoje dotychczasowe zajęcia i zeszliśmy na psy.. Teraz żyjemy sobie w maleńkim domku w lesie w towarzystwie ponad 30 psów zaprzęgowych i stadka koników polskich, które nachalnie dbają o estetykę naszych zdziczałych trawników.

  Zapraszamy wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się więcej o naszych zwierzętach i przeżyć z nimi niezapomnianą przygodę.

Sleddog.pl

 

 
 

 

 

wydarzenia    stado    psy    konie    dwie rzeki   wataha   galeria   oferta   linki   kontakt